Felvételi iránytű
INDULÓ KÉPZÉSEK A Neumann János EGYETEMEN
KÉPZÉSEK A NEUMANN JÁNOS EGYETEMEN - 2021/2022
AZ ELEKTRONIKUS JELENTKEZÉS ÉS A DOKUMENTUMOK ELEKTRONIKUS FELTÖLTÉSÉNEK HATÁRIDEJE: 2021. FEBRUÁR 15.
Korábbi ponthatárok (KF és SZF szakok)
Az elmúlt két évben a lentebbiek szerint emelkedtek felsőoktatási felvételi ponthatárok.
JÓ HÍRÜNK VAN! 2016-BAN MÉGSEM EMELKEDIK A FELSŐOKTATÁSI MINIMUM PONTHATÁR, AMI ALATT EGYETLEN FELSŐOKTATÁSI INTÉZMÉNYBE SEM VEHETŐ FEL A JELENTKEZŐ.
Az egyes szakokon természetesen mindig az adott évben - a jelentkezők számának, pontszámának tükrében - alakul ki a bejutási ponthatár.
FELSŐOKTATÁSI SZAKKÉPZÉS
2014 - 220 pont
2015 - 240 pont
2016 - 240 pont
ALAPKÉPZÉS, OSZTATLAN MESTERKÉPZÉS
2014 - 260 pont
2015 - 280 pont
2016 - 280 pont
Diploma beszámítása alapképzésre és felsőoktatási szakképzésre jelentkezéskor
Kedves Diplomás Érdeklődő!
A jogszabályok lehetőséget biztosítanak a felsőfokú oktatási intézményeknek arra, hogy a már felsőfokú végzettséggel rendelkező jelentkezők korábbi felsőoktatási tanulmányait a felvételi eljárás során az alapképzésre és a felsőoktatási szakképzésre jelentkezés során beszámítsák. A Kecskeméti Főiskola él ezzel a jogszabályban biztosított lehetőséggel.
Tájékoztató a Duális képzésről
A Kecskeméti Főiskolán már 2012 óta tanulnak duális hallgatók. A duális típusú képzést német mintára két jelentős autóipari cég közreműködésével járműmérnöki szakon indította el a főiskola. A tapasztalatok meggyőzőek: a képzés minden résztvevőnek – a hallgatóknak, a vállalatoknak és a főiskolának is – előnyös. Jelenleg négy évfolyamon öt alapszakon már 175 duális hallgatója van a főiskolának közel 40 céggel együttműködve. A 2016/17-os tanévben műszaki-informatikai és gazdálkodástudományi területen több mint 30 duális partner (közöttük a Magyar Nemzeti Bank és Kecskemét Megyei Jogú Város Önkormányzata), kertészeti területen 5 cég fogad elsőéves duális hallgatókat. Az új gazdálkodási és menedzsment alapszak már az első évben duális formában is elérhető 5 partnerrel együttműködve. A "kecskeméti modell" példaértékű, a Kecskeméti Főiskola tapasztalatait felhasználták a képzéstípus országos bevezetésénél is.